Budowa fundamentów

Coraz większą popularnością, do budowy fundamentów, cieszą się bloczki betonowe. Jak postawić fundamenty z bloczków? O tym dowiesz się z tego artykułu. Zapraszam do czytania.

Fundamenty z bloczków podstawą każdego budynku. Tego typu rozwiązanie jest popularne, gdyż zastosowanie bloczków betonowych pozwoli szybciej wybudować dom lub inny budynek. Do tego należy dodać fakt, że betonowe bloczki są tanie i łatwe w użyciu. Cechują się także uniwersalnością. Do atutów należy dodać znaczną odporność przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi oraz sporą wytrzymałość – na przykład na ścisk.

Marzenie o wybudowaniu własnego domu

Do tego świetnie nadają się właśnie bloczki fundamentowe. Spełnisz swój cel o postawieniu własnego domu przy użyciu wysokiej klasy materiałów budowlanych. Dzięki temu Twój dom będzie trwały i solidnie zbudowany. Na pytanie: „Jakich bloczków najczęściej powinniśmy używać?”, odpowiedź brzmi: „Mogą to być pełne prostopadłościany albo betonowe pustaki szalunkowe (tak zwane bloczki fundamentowe zalewowe).

Bloczki betonowe – doskonały wybór na wybudowanie fundamentów

Fundament powinien być dobrze wybudowany. To sprawi, że korzystanie z domu będzie bezpieczne i o nic nie będziesz musiał się martwić. Trzeba zastanowić się, jakie cechy ma spełniać dobrze postawiony fundament. Materiał do budowy fundamentu koniecznie ma być wytrzymały i solidny. Jego konstrukcja musi być optymalna. Bloczek betonowy, z całą pewnością, zalicza się do najbardziej popularnych materiałów, z których buduje się fundamenty. Ściany budynku muszą być trwałe i wytrzymałe. Bloczki betonowe wykonane są z betonu, są koloru szarego i są w kształcie prostopadłościanu. Tak wygląda ich charakterystyka. Czasami nazywamy je pustakami fundamentowymi lub szalunkowymi.

Fundamentowy bloczek betonowy – jego wymiary

Najczęściej stosuje się bloczki o wymiarach 38 x 24 x 12 centymetrów. Jednak możemy także potkać o wymiarach 49 x 24 x 12 centymetrów albo 38 x 25 x 14 centymetrów. Bloczki używa się na podstawie projektu budowy. Waga bloczku wynosi z reguły 20 kilogramów. To oznacza, że są one stosunkowo ciężkie. Ciężko oszacować ile bloczków będzie potrzebnych do wybudowania fundamentu. Przyjmuje się, że dla tych bloczków o wymiarach 38 x 24 x 12 centymetrów (waga wynosi wtedy około 24 kilogramy) można zużyć 22 sztuki na 1 metr kwadratowy.

Bloczki betonowe są bardzo przydatne i, co warte zauważenia, cechują się sporą uniwersalnością. Gdy zdecydujesz się na ich użycie do budowy fundamentów, wtedy pamiętaj o zastosowaniu niezbędnej zaprawy cementowej.