Płyta meblowa na wymiar

Płyta meblowa jest jednym z najpopularniejszych surowców, stosowanych w procesach produkcyjnych branży meblowej. Materiał ten można precyzyjnie docinać na wymiar, według indywidualnych potrzeb, co pozwala stolarzom kreować funkcjonalne, modne meble o zróżnicowanym kształcie. Sprawdź, jakie są główne zalety oraz główne rodzaje płyt meblowych, które można ciąć na wymiar.

Płyty docinane na wymiar – poznaj ich zalety

Meble na wymiar są doskonałym rozwiązaniem zawsze wtedy, gdy zależy Ci na uzyskaniu niepowtarzalnej aranżacji lub masz nieustawne wnętrza, do których nie pasują standardowe produkty z katalogów. Dzięki zastosowaniu płyty meblowej o określonej grubości, strukturze i odporności na wilgoć możesz stworzyć unikalną, dopasowaną szafę, zabudowę kuchenną lub regały na książki czy dekoracje.

Płytę meblową na wymiar wybierzesz w zróżnicowanej, nietuzinkowej kolorystyce, tak jak lubisz: może to być płyta meblowa biała – klasyczna, beżowa, platynowa, porcelanowa lub biel alpejska. Lubisz inne kolory? Możliwości i wzorników jest naprawdę dużo, co gwarantuje Ci optymalne dopasowanie materiału do koncepcji aranżacji w Twoim domu lub biurze.

Rodzaje płyt meblowych na wymiar

Nowoczesne płyty meblowe na wymiar znajdziesz w wielu wariantach i są to materiały produkowane z myślą o różnych wnętrzach. Spośród nich wybierzesz płyty o zróżnicowanej grubości, od 10 mm do 38 mm, suchotrwałe lub wilgocioodporne, doskonałe do łazienki lub kuchni. Ze względu na zastosowany materiał oraz właściwości płyty dzielą się między innymi na: wiórowe i pilśniowe, a także na: gęste i twarde płyty HDF, LDF i MDF oraz sklejki meblowe.

Stolarze wybierają płyty meblowe, uwzględniając przede wszystkim aspekt przeznaczenia mebli. Inne parametry wytrzymałościowe powinna mieć bowiem płyta do wyrobu frontów mebli kuchennych, a inne zaś materiał do budowy regałów w salonie lub szafek w łazience czy sypialni, które bardzo się różnią poziomem wilgotności powietrza. Wśród wielu rodzajów płyt, wskazanych powyżej, nietrudno znaleźć tę właściwą.

Kategoria: wyposażenie domu