Podjąłeś życiową decyzję, jaką jest zakup domu

Jakże to ważna decyzja. Kupno mieszkania nie zdarza się od tak. Wszystko musi być dokładnie przemyślane i dopięte na ostatni guzik. Jaki dom kupisz, w jakim mieście, w jakiej dzielnicy, ilu pokojowy – bardzo ważne czynniki, które będą decydować o komforcie Twojego życia i Twojej rodziny na najbliższe lata. Pamiętaj, że w przypadku gdy chcesz wziąć kredyt na kupno domu, musisz wszystkie za i przeciw dokładnie przeanalizować. Kredyty są dla ludzi, ale trzeba to robić z głową.

Warunki kredytu hipotecznego. Na jaki się zdecydować?

Na pewno powinieneś udać się do banku. W Internecie znajdziesz wiele ofert kredytów mieszkaniowych, które swoim klientom proponują właśnie banki. Wypytaj się eksperta do spraw kredytów hipotecznych o warunki umowy. Przeczytaj na spokojnie dokument, zanim go podpiszesz. Pospiech nie jest w tej kwestii wskazany. Oblicz miesięczną ratę kredytu. Pamiętaj o tym, aby wysokość raty nie zrujnowała Twojego budżetu domowego. Określi także, przez ile lat zamierzasz spłacać zaciągnięty kredyt. Miej na uwadze, że doradca może podsuwać Tobie różne pomysły i propozycje, jednak ostateczna decyzja należy właśnie do Ciebie. To Twój dom i Twoje mieszkanie. Nie zapomnij także o porównaniu ofert bankowych. Wybierz tę najatrakcyjniejszą dla Ciebie.

Jak bank oblicza, czy masz zdolność kredytową?

Instytucje finansowe – w tym banki – dokładnie sprawdzają potencjalnego kredytobiorcę. Zależy im aby możliwie jak największa liczba klientów, którzy zdecydowali się wziąć w danym banku kredyt gotówkowy lub mieszkaniowy, spłacała zobowiązania, które wynikają z podpisanej umowy. Ty również tak zaplanuj kredyt, żebyś nie zaskoczył się niemile w przyszłości. Banki muszą znać dochody Twoje i Twojej małżonki. Oprócz tego sprawdzają w bazie BIK, czy nie masz jakiś zaległości. W Internecie znajdziesz darmowe kalkulatory kredytów hipotecznych. Sam możesz przeliczyć wysokość raty kredytowej oraz czas spłacania tychże rat.

Odpowiedzialność finansowa. Włącz rozsądek!

Nie żyj ponad stan. Oceń według zarobków, na kupno jakiego domu możesz sobie pozwolić. Wiele osób przeszacowało swoje możliwości finansowe i następnie wpadli w pułapkę kredytową, z której nie jest łatwo się wydostać. Decyzja o kredytowaniu kupna wymarzonego domu ma wynikać z Twojej racjonalności. Jestem przekonany, że jesteś osobą odpowiedzialną i starannie wszystko przeanalizujesz. Rozmawiaj, planuj, wyliczaj! To sprawi, że Twoje życie będzie spokojne i bez dodatkowych nerwów, w związku z wzięciem kredytu hipotecznego w wybranym przez Ciebie banku.