Pożyczanie na mieszkanie – gdzie najbardziej opłaca się zadłużyć.

Decyzja o kupnie mieszkania zawsze jest wcześniej poważnie przemyślana. Bardzo ważna jest dobra lokalizacja, odpowiednio duży metraż, stan pod klucz lub deweloperski, piętro, na którym znajduje się pożądane mieszkanie, dostęp do windy. Najważniejszą sprawą jednak jest, fakt, czy wystarczy nam pieniędzy na zakup wymarzonej nieruchomości. Większość osób nie jest w stanie kupić wymarzonej nieruchomości za swoje oszczędności. Są przypadki, kiedy daleki krewny zostawia spadek pozwalający na wystarczającą ilość gotówki, lecz zwykły, szary obywatel nie ma tak naprawdę wyboru. Chcesz mieszkanie? Musisz zaciągnąć kredyt na mieszkanie.
Dzisiaj, kiedy stopy procentowe są bardzo niskie, uzyskanie kredytu nie jest już tak skomplikowane jak kiedyś. Ale skoro oferta kredytowa jest tak szeroka, to z której najbardziej opłaca się skorzystać?

Sprawdzaj, sprawdzaj i jeszcze raz sprawdzaj.

Przed zdecydowaniem się na którykolwiek z kredytów, warto najpierw rozeznać się, jaka jest aktualna oferta kredytowa poszczególnych banków. Biorąc kredyt na mieszkanie, bierzemy kredyt hipoteczny, czyli taki, w którym zabezpieczeniem owego kredytu będzie nasze mieszkanie. Wszystkie główne i najbardziej popularne banki w Polsce oferują kredyty hipoteczne, które są do siebie bardzo zbliżone. Jedyne czym się różnią to oprocentowaniem i czasem spłaty długu. Paradoksalnie, to właśnie te różnice odgrywają najważniejszą rolę.
Kidy zastanawiamy się nad kredytem hipotecznym, koniecznie trzeba patrzeć na RRSO.
W reklamach telewizyjnych bardzo często słyszymy to hasło, ale zapewne nie każdy wie, co ów zbitek liter oznacza.
RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wskazuje nam jak duży będzie koszt naszego kredytu. Bo to, że będziemy musieli oddać więcej niż pożyczyliśmy, nikogo raczej nie dziwi.
Oczywiście dla nas najlepiej jak oprocentowanie będzie stosunkowo jak najniższe.
Oprocentowanie, jeśli chodzi o kredyt na mieszkanie, w najbardziej popularnych bankach w Polsce wynosi od ok. 3 procent do ok. 5.
Dlatego tak ważne jest, aby zanim zdecydujemy się na konkretny kredyt, dokładnie przeczytać umowę oraz sprawdzić jak jest dostępna oferta kredytowa na rynku.
W Internecie mamy mnóstwo interaktywnych wyszukiwarek, które z pewnością ułatwią nam podjęcie właściwej decyzji. Zawsze pozostaje oczywiście porada specjalisty finansowego, który pozwoli nam dobrać odpowiedni dla nas kredyt.