Chcesz uciec w Bieszczady? Wystarczy drewniany domek całoroczny

Lubisz kontakt z naturą? Chcesz czasem uciec od miejskiego zgiełku, jednak wyprawa na drugi koniec Polski oznacza zbyt czasochłonne przedsięwzięcie? A może lubisz spotkać się ze znajomymi w jakimś cichym, ustronnym miejscu? Na te wszystkie zagwozdki jest jedno rozwiązanie – drewniany domek całoroczny.

Intensywność codziennego życia może czasami przytłoczyć, dlatego warto mieć miejsce, do którego możemy się wyrwać, zostawiając za sobą zawodowe obowiązki i tłok na ulicach. Taką formą odskoczni może być domek całoroczny drewniany, który może stanąć na działce bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę.

Jak łatwo stworzyć miejsce do wypoczynku?

Dlaczego właśnie domek drewniany? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na niski koszt inwestycji. Postawienie na działce drewnianego domku nie wymaga wylewania fundamentów, budowy, czy nawet kładzenia płytek ceramicznych. Konstrukcja jest drewniana, a więc ekologiczna i łatwa w urządzeniu. Drewniany klimat jest idealną przeciwwagą dla otaczającego nas w mieście betonu. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość postawienia takiej konstrukcji bez jakichkolwiek zezwoleń. Jeśli jesteśmy właścicielami działki, budowle o powierzchni do 35 m2 nie wymagają wizyt w urzędach czy nadzoru budowlanego. Wystarczy znaleźć profesjonalistów, którzy stawiają domki całoroczne drewniane, żeby niedługo cieszyć się swoim miejscem do wypoczynku na weekend, a może nawet na całe lato. Taki domek to idealne rozwiązanie dla osób, które w pierwszej kolejności cenią sobie ciszę i spokój, jakie oferuje własny budynek z dala od miejskiego zgiełku.

Jak przystosować domek drewniany do mieszkania przez cały rok?

Podstawowe wersje domków przystosowane są do wypoczynku latem, kiedy nawet w nocy jest bardzo ciepło. Jeśli myślimy o użytkowaniu domku także poza sezonem wakacyjnym, warto przystosować budynek, zapewniając chociażby lepszą izolację oraz źródło ogrzewania. Każdy, kto lubi ciepło powinien zadbać o ocieplenie domku. Można to zrobić, dodając około 10-centymetrową warstwą wełny, która zostanie obita boazerią. Poświęcając zaledwie odrobinę miejsca wewnątrz, zyskujemy solidną warstwę izolacyjną, która zatrzyma ciepło wewnątrz. A jak zadbać o właściwą temperaturę, np. jesienią czy nawet zimą? Potrzebne będą dwa elementy. Pierwszym będzie piecyk typu koza, który łatwo zamontować w tego typu konstrukcjach, a drugim przewód kominowy, który zapewni odprowadzenie dymu poza budynek. Mając tego typu wyposażenie, można śmiało cieszyć się całorocznym domkiem drewnianym.