Czym jest bitcoin

Od wielu lat słyszymy, ze kryptowaluty, a dokładnie bitcoin jest wartościową walutą, w którą warto zainwestować. Jednak czym ona jest? dlaczego jest tak wartościowa? i jak ją zdobyć? Dzisiaj postaramy się wytłumaczyć te wątpliwości i przedstawić czym tak naprawdę jest kryptowaluta. A naprawdę warto znaleźć odpowiedź na te pytania i zaciekawić się tym, jak je zdobyć.

Od czego zacząć zarabiane

Warto więc zastanowić się nad tym skąd wzięły się ktryptowaluty i gdzie szukać ich początków. Przede wszystkim opowiedzmy sobie na pytanie, czym jest ten rodzaj waluty. Kryptowaluta jest formą cyfrowej waluty, tworzonej i przetrzymywanej elektronicznie. Najsłynniejsza z nich, czyli bitcoin, o którym wszyscy już na pewno słyszeli, powstała w 2009 roku (twórcą tej waluty jest Satoshi Nakamoto).W przeciwieństwie do tradycyjnych, fizycznych walut jak euro czy dolary, które możemy otrzymać w banku, Bitcoin nie jest drukowany czyli nie ma formy fizycznej i nie podlega tym samym żadnemu bankowi. Zamiast tego bitcoin jest tworzony przez informatyków na całym świecie, z wykorzystaniem programów rozwiązujących problemy matematyczne( bitcoiny są dzięki temu wykopywane). Co ciekawe coraz więcej miejsc oferuje płatność bitoinami, więc staje się on coraz popularniejsza metoda płatności. Była to pierwsza na świecie metoda wirtualnej płatności tego typu. Dzięki kilku ważnym funkcjom, jest to jedna z największych innowacji finansowych ostatnich lat. Jej głównymi cechami jest: bezpieczeństwo, szybkość, niskie koszty, anonimowość, decentralizacja, ograniczona ilość.

Czy są inne kryptowaluty

Jednak bitcoin nie jest aktualnie jedyną kryptowalutą na rynku. Co prawda jego cena jest naprawdę wysoka w aktualnych notowaniach, to możemy również naliczyć kilkanaście walut tego typu. Warto się wiec zastanowić nad zbadaniem tego własnie rynku i “wykopaniu” (bicoiny są zdobywane poprzez udostępnienie pamięci naszych komputerów i nazywany to “kopaniem”)
Jak widać wszystkie zadane wyżej pytania mają proste odpowiedzi, które wcale nie są oczywiste dla człowieka, który nie miał wcześniej styczności z kryptowalutami. Jak widać są one wartościowe i z samego zamysłu autora ich wartość będzie wzrastać z powodu ograniczonej liczby bitcoinów na rynku. Warto więc zastanowić się nad zdobyciem kilku bitcoinów i zainwestowaniem ich w nasza przyszłość. Mamy nadzieję, ze dzisiejszy wpis pomoże amatorom zapoznać się i zaciekawić kryptowalutami, które są dobrym rozwiązaniem na inwestycję w przyszłość. Naprawdę warto więc to rozważyć.

Więcej informacji można znaleźć na https://cryptotoq.pl/