Przepchanie zatkanych rur i kanalizacji.

Od czego zapycha się kanalizacja?

Do zapchanej kanalizacji dochodzi wtedy gdy w rurach znajdą się między innymi duże ilości resztek pożywienia, szczególnie gdy były one tłuste, lub stałe odpady takie jak kości, szmatki czy trociny, a najgorszym problemem może być jednak piasek lub gruz. Nie zawsze jednak dochodzi do całkowitego zapchania rur, istnieje również takie coś jak częściowe zapchanie kanalizacji a odróżniamy to tym że wtedy odpływ z przyboru sanitarnego jest wolniejszy.

Dom – Jak Udrożnić kanalizacje?

Udrażnianie kanalizacji wbrew pozorom nie zawsze jest aż tak problematyczne, istnieje szansa że nawet początkująca osoba która nie miała styczności z hydrauliką może Sobie z tym poradzić, a tutaj na ratunek pojawiają się specjalne środki chemiczne, przypychaczka która idealnie nadaje się do udrażniania syfonów, odpływów z umywalek i zlewozmywaków lub ręczna sprężyna do udrażniania kanalizacji.

A jak skutecznie używać środków pomocniczych?

Jeżeli chodzi o środki chemiczne to działają na zapchanie tylko w miejscu gdzie Je nasypiemy lub nalejemy. Rozpuszczą ewentualnie nieczystości zgromadzone w syfonie, ale gdy rura odpływowa będzie zatkana to wtedy mogą okazać się mało skuteczne.
Przepychaczki akurat najlepiej nadają się do udrażniania syfonów i odpływów z umywalek, co prawda nie uzyskamy efektu udrożnienia kanalizacji, ale zanim przystąpimy do oczyszczania zapchanej rury będzie trzeba zatkać otwór przelewowy. Następnie gumowym kielichem zatkać otwór odpływowy i za pomocą drążka kilkakrotnie docisnąć kielich do otworu odpływowego. Gdy zgromadzona w umywalce woda odpłynie, trzeba nalać świeżej i powtarzać zabieg, dopóki nie będziemy zadowoleni z efektu.
Ręczna sprężyna to nic innego jak stalowy drut zwinięty w spiralę który może osiągnąć nawet do 5 metrów długości, tym sposobem możemy udrożnić każdą instalację kanalizacyjną, lecz musimy tego używać z wyczuciem i chociaż sama robota nie jest trudna, to będziemy potrzebować drugiej osoby do tego. Gdy zdejmiemy syfon i włożymy sprężynę do odpływu obowiązkiem jednej osoby jest jej przytrzymanie, a drugiej wkręcanie. Sprężyny mają to do Siebie że się różnią grubością i długością, dlatego też lepiej jest wybrać wedle długości instalacji i miejsca zatoru.

Więcej znajdziesz na https://ofma.pl