Wkład własny na kredyt hipoteczny

Coraz częściej zdarza się, że miesięczna kwota kredytu hipotecznego, jest zbliżona lub taka sama jak kwota, którą musimy płacić za wynajem.
Tak więc, coraz więcej osób stara się o kredyt hipoteczny.
Nie jest to jednak tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. W dzisiejszych czasach aby otrzymać kredyt hipoteczny nie wystarczy już umowa o pracę, nawet ta na czas nieokreślony czy wysokie zarobki i zdolność kredytowa.

Równie istotny jest także wkład własny.

Wielu osobom bardzo trudno uzbierać kwotę wystarczającą na pokrycie wkładu własnego, ponieważ jest to średnio 10-20% wartości nieruchomości.
W zależności od wielkości miasta i naszych wymagań wobec nowego lokum, wkład własny może się mieścić w przedziale 25-50 tysięcy a nawet więcej.
Coraz droższe stają się mieszkania z rynku wtórnego, gdyż często starsze budownictwo mieści się w najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach, dla wielu oznacza to zastanowienie się nad tym, czy warto wziąć kredyt hipoteczny.
Skąd więc wziąć wkład własny? Można samemu odkładać regularnie wybraną kwotę na konto oszczędnościowe, co pozwoli nam z czasem na dodatkowy zarobek z procentu, który oferuje bank.
Być może nie są to wielkie kwoty ale czy nie liczy się każda złotówka, jeśli chodzi o spełnienie marzenia o własnym kącie?
Zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku o kredyt hipoteczny, należy zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami, co do nieruchomości, jej lokalizacją i stanem w jakim chcemy nabyć nieruchomość, następnie rozważyć możliwości finansowe i udać się do banku na rozmowę z doświadczonym konsultantem.