Zbuduj dom swoich marzeń!

Każdy z nas, ma w wyobraźni obraz, tego jedynego, wymarzonego domu, w którym zechcemy spędzić resztę swojego życia. W dobie dzisiejszej technologii ogólnodostępne są różne programy, w których możemy zaprojektować swój upragniony dom. Na przykład w grze The Sims, możemy spokojnie zaprojektować, to co przyjdzie nam do głowy. Jest to świetny sposób na wstępną wizualizację naszych wyobrażeń. Są też oczywiście profesjonalne programy, w których możemy projektować nasze cztery ściany, ale w przypadku The Sims, projektowanie jest o wiele prostsze i bardziej intuicyjne.
Oczywiście architektura poszła tak bardzo do przodu, że projekt, który sami wykonamy, możemy pokazać profesjonalistom, którzy go ulepszą i rozpoczną budowę.

Zacznij od podstaw.

Wszystko oczywiście zaczyna się w naszej głowie. Warto na początku rozrysować sobie wszystko na kartce papieru, żeby mieć pojęcie, gdzie mają się znajdować poszczególne pomieszczenia. Po wstępnym szkicu przychodzi czas na pracę z programem. Wcześniej wymienione Simsy, spokojnie nam wystarczą, jeśli nie chcemy uczyć się bardziej skomplikowanych programów do projektowania. Zaczynamy oczywiście od przybliżonych wymiarów fundamentów, później pójdą ściany, drzwi, okna, dach. Kiedy mamy już stojącą nieruchomość, zaczynamy projektować to co najważniejsze w każdym domu, a mianowicie wystrój wnętrz. W zależności od części gry, mamy do wyboru setki, jeśli nie tysiące różnych mebli, sprzętu RTV/AGD, doniczki z ozdobnymi roślinami, dywany, podłogi, obrazy na ścianach, półki, szafki. Masa wszelkiej maści dodatków, sprawia, że naprawdę można tutaj zaprojektować dom z naszych marzeń. Kiedy już ukończymy nasz dom, spokojnie możemy pokazać taki projekt architektowi, który odpowiednio go przerobi, doda to czego my nie dodaliśmy i pokaże nam gotowy projekt.

wnętrze domu

Od tego momentu, jest już naprawdę niewiele, do wcielenia w życie naszego domu z marzeń.
Oczywiście profesjonalny architekt, dla którego architektura nie ma tajemnic, podpowie nam, jakie rozwiązania są możliwe, a które nie będą mogły być zrealizowane.
Warto jednak rozmawiać i próbować ugryźć temat ze wszystkich możliwych stron. Nie da się do tak małego domu wcisnąć tak dużego kominka, a jest to naszym marzeniem? To może zgodzimy się na jakiś mniejszy, albo jeszcze raz sprawdzimy układ i rozmieszczenie pomieszczeń w projekcie. Możliwości jest, tak naprawdę, nieskończenie wiele i ogranicza nas tylko i wyłączne, nasza wyobraźnia.