Remont generalny, nie musi Cię przerosnąć!

Generalny remont domu wymaga dobrego rozplanowania i opracowania dokładnego harmonogramu prac i ich zakresu. Remont jest to przedsięwzięcie pracochłonne i wymagające maksimum Twojej uwagi. Dlatego wiele ludzi rozkłada sobie remont na kilka etapów, nie podejmuje się generalnego remontu wszystkich pomieszczeń na raz. Jest to bardzo duża odpowiedzialność dla architekta, by zapanować nad wszystkimi pracami jednocześnie, aby projekt był w pełni zrealizowany.

Od początku do końca.

Jak podzielić prace remontowe by nie pogubić się, albo nie przeoczyć ważnych szczegółów? Przed rozpoczęciem generalnego remontu powinniśmy zacząć od rozplanowania poszczególnych prac. Jeśli czeka nas wymiana dachu, bądź ocieplenie budynku zaplanuj to na miesiące ciepłe, ponieważ ułatwisz wtedy prace wynajętym przez Ciebie fachowcom. Jeśli Twoje prace będą odbywać się w środku i nie będą wymagały wymiany okien, czy dachu. Prace możesz zaplanować w każdym miesiącu w roku, tylko pamiętaj, że zimą wszelkiego rodzaju farby i preparaty schną wiele wolniej. To może stać się uciążliwe gdyż nasz remont przeciągnie się w czasie.

wnętrze domu

Kolejnym ważnym aspektem rozpoczęcia wielkiego remontu jest zatrudnienie odpowiednich fachowców. Przede wszystkim architekta, dla którego architektura i projekty to jest zamiłowanie i pasja. Wtedy wnętrza, w Twoim domu staną się dopracowane i dopieszczone. Architekt jest osobą kierującą pracami budowlanymi, dlatego też nie będziesz się martwić o to czy prace przebiegają zgodnie z planem, ponieważ architektura, to jego żywioł. Odpowiedzialna osoba na takim miejscu dopilnuje wszystkich formalności. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ zapewne słyszeliście o wielu sytuacjach, w których została wyburzona nie ta ściana co być powinna itp. Jeśli na placu budowy jest architekt, to nie ma prawa się stać.

Zapewne teraz zastanawiasz się, ile będzie kosztował remont Twojego domu. Jest to droga inwestycja. Remont generalny całego domu zależy od zakresu prac i jak bardzo będą one zaawansowane. Jeśli będzie to tylko odmalowanie ścian i wstawienie nowych mebli koszt remontu nie przytłoczy nas aż tak bardzo. Jeżeli planujesz wymianę okien bądź wyburzanie ścian, koszty będą rosnąć, a gdy to tego dojdzie wymiana wszystkich drzwi i być może dachu, uzbiera się z tego duża suma pieniędzy. By być pewnym zaczęcia tak dużych zmian musimy mieć zdolność finansową by je skończyć. Średnio remont domu o powierzchni 100m2, będzie kosztował od 40-90 tysięcy złotych. Im zakres prac będzie większy, tym remont pochłonie więcej pieniędzy. Jeśli wszystko dokładnie zaplanujesz unikniesz niechcianych kosztów.